Datu centrs

Datu centrs VERnet DC - klienta statne

Klienta statne datu centrā VERnet DC

SIA VERSIJA datu centrs VERnet DC tika izbūvēts un nodots ekspluatācijā 2011.gadā. Datu centrs VERnet DC atbilst Tier II-III prasībām, pie tam tas atrodas pašā Rīgas centrā. Šāds apstākļu salikums padarījis VERnet DC datu centru par vienu no pieprasītākajiem Latvijā.

Datu centra VERnet DC platība 200 m2, statņu skaits- līdz 50. Iespējami dažādi varianti klientu aparatūras izvietošanai, no 1U statnē līdz izolētai telpai ar individuālu piekļuvi.

Divas neatkarīgas optiskās sakaru līnijas savieno datu centru VERnet DC ar VERnet backbone tīkla infrastruktūru. 2011. gadā tika veikta ārzemju datu pārraides kanālu optimizācija. Tās rezultātā VERSIJA var vienlaicīgi izmantot vismaz divus neatkarīgus ārzemju datu pārraides kanālus, kuru summārā caurlaides spēja jebkurā brīdī ir pietiekama pašreizējai datu plūsmai. Piekļuvi Latvijas interneta resursiem nodrošina divi neatkarīgi pieslēgumi pie LIX (Latvian Internet eXchange), pieslēgums pie SMILE (Santa Monica Internet Local Exchange), tiešā datu plūsmas apmaiņa (direct peering) ar vairākiem Latvijas interneta pakalpojumu sniedzējiem.

Lai uzzinātu varāk par serveru izvietošanu un citiem VERnet DC pakalpojumiem, lūdzu, zvaniet mums pa tālruni (+371) 67210909 vai rakstiet uz e-pastu info@VERnet‑DC.lv.

Vēsture

Datu centrs VERnet DC - telpas arhitektonika

Telpas arhitektonika

Ēka, kuras cokola stāvā ierīkots VERnet DC datu centrs, tika sākta būvēt 1896. gadā. Pēc arhitekta Paula Mandelštama projekta būvētā četru stāvu ēka bija paredzēta kā īres nams, cokola stāvs bija plānots kā vīna glabātava. Prasības telpām, kurās bija paredzēts uzglabāt vīnu, bija ļoti stingras: velvēti akmens griesti, biezas akmens sienas, pastāvīgs mikroklimats, putekļu un mitruma neesība. Mēs esam izmantojuši visas šo telpu brīnišķīgās īpašības, kā to bija nozīmējis arhitekts, un esam pilnveidojuši tās līdz pilnībai ar pašu mūsdienīgāko celtniecības tehnoloģiju palīdzību.

Mikroklimats

Datu centrs VERnet DC - kondicionēšanas sistēma

Kondicionēšanas sistēmas elements

Ventilācijas un gaisa kondicionēšanas sistēma ar rezervēšanas shēmu N+1 datu centrā patstāvīgi uztur mitruma līmeni un gaisa temperatūru noteikto normu robežās. Tas, starp citu, pilnībā izslēdz iespējamību, kad serveri atslēdzas pārkaršanas rezultātā gada siltajā periodā, kas ir nopietna problēma daudzos datu centros.

Elektroapgāde

Datu centrs VERnet DC - dīzeļģenerators

Dīzeļģenerators

Šveices kompānijas Newave SA moduļa tipa nepārtrauktās barošanas sistēma Online UPS, ar rezervēšanas shēmu N+1, pilnībā izslēdz pat superīsus elektropadeves pārtraukumus, ja elektroenerģija tiek pēkšņi atslēgta. Ja elektroenerģijas padeve netiek atjaunota 30 sekunžu laikā, automātiski ieslēdzas dīzeļģenerators (ražotājs — kompānija SDMO), kurš nodrošina datu centra darbu parastajā režīmā uz nepieciešamo laiku.

Apsardze un piekļuves kontrole

Jebkurš datu centra apmeklējums tiek protokolēts. Īpašais piekļuves režīms datu centra serveru telpām pilnībā izslēdz nesankcionētu fizisko piekļuvi kientu iekārtām. Sertificēta apsardzes firma nodrošina fizisku diennakts datu centra apsardzi.

MŪSU SADARBĪBAS FORMULA:
KLIENTS=PARTNERIS